ÇARESİZLİK NEDİR BİLİR MİSİNİZ?

Çaresizlik..ne kadar çok kullanılan ve içi boşaltılan bir kelime..

herkes çaresiz kaldığını iddia eder herkes böyle durumlarla karşılaştığını söyler ama asıl olan durumun büyüklüğüdür.yolda parasız kalmak bir çaresizlik değildir yada çılgınca eğlenip beş kuruşsuz eve dönmek..

 

hiç biri çaresizlik değildir.sistemin içindeki en büyük çaresizlik sizi çepeçevre kuşatan parasal dengedir asıl çaresizlik..paranız yoksa işte çaresizsinizdir.hayır klasik olan ÇARE SİZSİNİZ filan saçmalığına girmeyeceğim..benim dünyam karanlık benim dünyuam gerçek ve bu tarz pembe laflara ayıracak zamanımda yok hayallerimde..

 

Siz hiç aynı anda milyonlarca liraya ihtiyacınız olup aynı zamanda cebinizde 250 bin lira ile kaldınız mı? işte çaresizlik budur.çaresizlik başkalarının laflarına boyun eğmektir ..hiç bir şekilde müdahale edemediğiniz durumdur.Sadece para da değil elbet ama bu kadar saçma sapan ön yargılar ve iktisat dengeleri sizin hayatınıza hakim iken tutupda başka bir şeylerden bahsetmek bana yalancılık gibi geliyor.Aşkda çaresiz kalabilir insan ama ya kardeşine yada babasına mecbursa? yada herhangi bir yakını onun kadar çaresizse..yaşadıkları ama hiç bir zaman karşılıklı konuşmadıkları ACININ büyüklüğünü düşünebilir misiniz? düşünebilirsiniz ama anlayamazsınız ÇÜNKÜ :

 

klasik olan bir şey vardır bizim toplumumuzda acılar paylaştıkça azalır diye..YALAN ! yok öyle bir şey..en yakın arkadasınız saçma sapan bir kaç laf edip tuzu kuru bir halde akıl verip ardından da " BOŞVER BU DA GEÇER " diyince hiç bir acı azalmıyor hiç bir şey çözümlenmiyor..Şunu iyi anlamalıyız bizim dostlarımız yok arkadaslarımız yok bizim sadece bizi gerçekten seven ailelerimiz var.onun dışındakiler timsah gözyaşları dökerler ve akıl verirler..sen bana " İŞTE BOŞVER " deyince ben o meseleyi boşverecek değilim ..bana akıl vermeyin ! kimse kimseye akıl vermesin ! sahte durumlarda arkadaslık gösterileri AMERİKANVARİ sahip çıkma halleri tamamen yalandır arkadaslar..

 

Gerçek olan asıl olan bir tek sizi seven ailenizin desteğidir onlardan başka kimseniz yok..kimse sizi düşünmüyor kimse sizi sevmiyor çünkü sevgi denilen şey gösterilmez yada anlatılmaz ..zaten başkaları tarafından oluşması için bir sebepde yok.tamamen çıkarların ortak paydada sürekli hale gelmesidir dostluk denilen şey..dikkat eedin hayatınıza bütün "İYİ DOSTLARINIZ" sadece ortak zamanlarda bulunurlar yanınızda..okul arkadaslarısdır ,dershane arkadaslarıdır vs..istisnalar vardır ama kaide bozulmaz..bu paydalar bitince dostluklar körelmeye başlar çünkü birbirinizi sevmek için sebebiniz kalmaz ne bir kopya ne de bir kaç güzel kelam..

 

Yalnızız arkadaslar..yalnızlık tanımı çeşitlidir ama bence en güzeli " KİMSENİN SİZE İHTİYACI OLMAMA DURUMU"dur.yani kimse size ihtiyaç duymuyorsa o zaman yalnızsınızdır..kısacası çıkar amaçlı..ama duruma bakarsanız aileniz bundan muaf tek kurumdur.çünkü size hiç ihtiyacı yoktur zaten ama her zaman yanınızda size ihtiyaçları varmış gibi yaparlar çünkü sevgi karşılıksızdır çıkarsızdır..

Diğer dostluklar zaman geçirme amaçlıdır bir kaç ufak yardımdan bahsetmiyorum çıkarlar ve amaçlar değişince ayrılıklar başlar yalnızlık çöker tüm vücudunuza kandırılmışlığın verdiği üzüntü vardır aslında dostları kaybetmekten ziyade..anlarsınızki sizinde ona ihtiyacınız yoktur zaten ..hayat devam ediyormuş onsuz da/onlarsız da...

 

duygulardan ykosun bir yazı gibi görünsede aslında gerçekçiliğin son boyutudur okuduklarınız..ve biliyorsunuz ki hiç bir zaman kimse sizi anlamayacak çünkü anlatabildikleriniz karşınızdakinin anlayabildiği kadardır..

 

Kaç kişi her şeyini bir dostuna anlatır ki? mutlaka gizledikleriniz vardır peki bu samimiyetsizlikten mi gelir? hayır samimisinizdir bunun tek nedeni sizin doğuştan gelen içgüdünüzdür çünkü o insan aileden değildir ve ne kadar yakın olursanız olun YABANCIDIR..durum böyle iken kim bana dosluktan arkadaslıktan bahsedebilir ki?

 

arkadaslık sadece sistemin ön gördüğü çerçevede ve belli sürede birlikte yaşamadır.yalnızlık ise sistemden soyutlanmanın ilk kuralı..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !